کیا K5 جدید، مقدمه‌ای بر اپتیمای فیس‌ لیفت

0
(0)

کیا اپتیما در کلاس سدان های میدسایز خودرویی نسبتاً تازه محسوب می‌شود اما از آنجایی که چرخه تولید خودروها روزبه‌روز کوتاه‌تر می‌شود، کره‌ای‌ها قبلاً فیس لیفتی را برای نسخه وطنی این خودرو در نظر گرفته‌اند. K5 به‌روز شده امروز در کره جنوبی رونمایی شده و دلایل زیادی برای معرفی نسخه به‌روز شده از اپتیمای جهانی نیز در ماه‌های آینده وجود دارد.

933 1024x633 کیا K5 جدید، مقدمه‌ای بر اپتیمای فیس‌ لیفت

شاید در نگاه اول تغییرات صورت گرفته را نتوان چشمگیر نامید اما با نگاهی عمیق‌تر می‌توانیم اصلاحات ظاهری K5 را تشخیص دهیم. در بخش جلو شاهد میله‌های عمودی جدید جلوپنجره هستیم و این قطعه را دو چراغ به‌روز شده با واحدهای روز روشن بسط یافته احاطه کرده‌اند. همچنین داخل چراغ‌ها نیز بازنگری‌هایی صورت گرفته است.

934 1024x576 کیا K5 جدید، مقدمه‌ای بر اپتیمای فیس‌ لیفت

LED های سه گوشه پایینی نیز حذف شده تا چراغ میله‌ای افقی در فضای بزرگ‌ترین خودنمایی کند. کیا همچنین رینگ‌های آلیاژی جدید به همراه یک دیفیوزر کاذب را در بخش عقب جای داده است. البته نباید از چراغ‌های عقب با گرافیک متفاوت نیز غافل شد.

935 1024x576 کیا K5 جدید، مقدمه‌ای بر اپتیمای فیس‌ لیفت

در کابین نیز حرف زیادی برای گفتن وجود نداشته زیرا کلیت این بخش شبیه نمونه قبلی بوده هرچند غربیلک فرمان کمی تفاوت کرده و پوشش‌های جدیدی را نیز می‌توان انتخاب کرد. پروژکتورهای LED روی درب‌ها به همراه نورپردازی جالب و حلقه متالیک دور دکمه استارت باعث شده‌اند K5 کمی لوکس‌تر از قبل باشد و در عین حال از جدیدترین سیستم اطلاعات سرگرمی سود برده شده است.

936 1024x576 کیا K5 جدید، مقدمه‌ای بر اپتیمای فیس‌ لیفت

خودروی مورد بحث با 4 نوع پیشرانه گوناگون عرضه می‌شود: یک پیشرانه 1.6 لیتری توربوی بنزینی با قدرت 180 اسبی و گشتاور 265 نیوتون متری، پیشرانه 1.7 لیتری توربودیزل 141 اسبی و 340 نیوتون متری، پیشرانه 2 لیتری تنفس طبیعی 63 اسبی و نهایتاً نسخه 2 لیتری استفاده کننده از گاز مایع که خروجی 151 اسب بخاری دارد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

مقایسه طراحی نسل جدید و قدیم کیا سول

0 (0) کیا با معرفی سومین نسل از هاچبک جعبه‌ای شکل سول در نمایشگاه خودروی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد کیا