مقایسه طراحی نسل جدید و قدیم کیا سول

0
(0)

کیا با معرفی سومین نسل از هاچبک جعبه‌ای شکل سول در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس 2018 خون تازه‌ای به رگ‌های این خودرو تزریق نموده است. ظاهر کلی خودرو آشنا باقی مانده اما این خودروساز کره‌ای تغییرات قابل‌توجهی را برای ایجاد محصولی با حس و حال آینده‌نگرانه ایجاد کرده است.

نمای جلو

2271 1024x576 مقایسه طراحی نسل جدید و قدیم کیا سول

تغییرات صورت گرفته در نمای جلو فوراً قابل‌تشخیص هستند، جایی که چراغ‌ها نازک‌تر بوده و بیشتر از قبل کشیده شده‌اند. عناصر تیزتر طراحی شده باعث شده‌اند بخش پایینی جلوپنجره ظاهر گوشه دارتری به وجود آید که بیشتر از قبل توجهات را به خود جلب می‌نماید. بسته به مدل انتخابی، فضای بین نوار چراغ جلو و بخش پایینی جلوپنجره را می‌توان با استایل متفاوتی سفارش داد. برای مثال نسخه‌ی GT-Line سول جدید دارای ورودی‌های سه‌گانه‌ی کوچک در این بخش خواهد بود درحالی‌که نسخه‌ی X-Line دارای یک ورودی تک‌وتنها ولی مه شکن‌های گیراتر است.

پروفایل جانبی

2272 1024x576 مقایسه طراحی نسل جدید و قدیم کیا سول

در این بخش شاهد پروفایلی نرم‌تر و روان‌تر هستیم که دلیل آن دماغه‌ی کروی‌تر به ویژه در مدل تمام الکتریکی است. دیگر تغییر مهم این بخش ستون عقب است که نوار تریم جدیدی بکار رفته و از نظر بصری باعث جدا شدن این بخش از سقف شده که همان تأثیر شناور بودن را ایجاد کرده است. همچنین پانل‌های جدیدی در اطراف گلگیرها به کار رفته که خودرویی دینامیک‌تر را به وجود آورده است. خیز قابل‌توجه بین درب‌ها نیز ظاهر پیچیده‌تری به ارمغان آورده است.

نمای عقب

2273 1024x576 مقایسه طراحی نسل جدید و قدیم کیا سول

نمای عقب سول جدید آشناترین بخش این خودرو بوده و کاملاً روح نسل پیشین در آن دیده می‌شود. بزرگ‌ترین تغییر این خودرو چراغ‌های عقبی است که کل شیشه‌ی عقب را احاطه نموده است. در نگاه اول این طراحی کمی عجیب به نظر می‌رسد اما بسته به میزان روشنایی، طراحی چراغ‌ها را می‌توان یکی از بارزترین شاخصه‌های حضور سول 2020 در جاده دانست. مدل GT-Line همچنین در نمای عقب ظاهر اسپورت تری دارد که به خاطر یک جفت خروجی اگزوز جذاب در مرکز سپر عقب می‌باشد.

کابین

2274 1024x576 مقایسه طراحی نسل جدید و قدیم کیا سول

نسل جدید سول 55.9 میلی‌متر طویل‌تر از نسل پیشین بوده و فاصله‌ی بین محوری آن نیز 30.5 میلی‌متری بیشتر شده است. کیا فضای بار سول جدید را 141 لیتر بهبود داده است اما خب فضای پای زیادی وجود دارد چراکه فضای افزایش یافته در جلو تنها 5 میلی‌متر افزایش یافته درحالی‌که فضای عقب کاهش حدود 8 میلی‌متری داشته است. نسخه‌های فول این خودرو همچنین از صفحه‌نمایش 10.25 اینچی استفاده می‌کنند و خریداران می‌توانند هدآپ دیسپلی 8 اینچی را هم سفارش دهند.

2275 1024x576 مقایسه طراحی نسل جدید و قدیم کیا سول

فروش سومین نسل کیا سول 2020 از نیمه اول سال 2019 در آمریکا آغاز می‌شود. خریداران می‌توانند از بین پیشرانه‌های 2 لیتری 147 اسب بخاری و 1.6 لیتری توربوی 201 اسبی و یا نسخه‌ی تمام الکتریکی 201 اسبی یک را انتخاب نمایند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

مقایسه کیا سراتو با لامبورگینی آونتادور!

0 (0) کیا با مقایسه غیر معمول نسل جدید فورته/سراتو با لامبورگینی آونتادور ما را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد کیا